Czy łabędzie naprawdę przymarzają na jeziorze?

W Powiatowym Domu Kultury gościliśmy na „Strażackich Przygodach” klasę VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Cennych informacji dotyczących służby PPSP i wielu innych ciekawostek udzielił Krzysztof Lebiedziok z PPSP w Kętrzynie. Młodzież zapoznała się z wystawą „Kętrzyn mojej młodości” i mogła porozmawiać z dyrektor Marleną Szypulską o charakterze pracy naszej jednostki kulturalnej.

IMG_20190403_093708_m

3 kwietnia gościliśmy w Powiatowym Domu Kultury na „Strażackich Przygodach” Dorotę Gwardę ze swoimi wychowankami klasą VI ze Szkoły Podstawowej nr1. Cennych informacji dotyczących służby strażaków i wielu innych ciekawostek udzielił Krzysztof Lebiedziok. Młodzież zapoznała się z wystawą „Kętrzyn mojej młodości” i mogła porozmawiać z dyrektor Marleną Szypulską o charakterze pracy naszej jednostki kulturowej.

IMG_20190403_092929_m

Wymarzyć marzenia

To cudownie mieć pasje i móc je realizować pracując. Jeśli nie wiecie co chcecie robić i co was interesuje, zacznijcie marzyć. Musicie wymarzyć swoje marzenia i dążyć do ich realizacji – mówiła dyrektor Marlena Szypulska. Kto wie? Czy po tej drogocennej informacji właśnie w tym momencie nie narodziły się pomysły na przyszłość.

IMG_20190403_103422_m

Z racji tego, że odwiedziła nas poważna młodzież, przebieg spotkania miał bardzo spokojny charakter. Większość naszych uczestników znała zasady pracy strażaków i zasady udzielania pierwszej pomocy. Pan Krzysztof opowiedział nam kilka śmiesznych sytuacji z pracy np. jak uratować konia który wpadł do studni? Czy łabędzie naprawdę przymarzają na jeziorze i jak je skutecznie „usunąć” z lodu? Dowiedzieliśmy się takich ciekawostek jak: ile stopni może wytrzymać strażacki ubiór lub ile litrów pary wodnej jest w litrze wody?

IMG_20190403_110656_m

Każdy z uczestników przeszedł ćwiczenia z RKO, a niektórzy – ze względu na swoje umiejętności okazali się profesjonalnymi ratownikami.

1

Dziękujemy Krzysztofowi Lebiedziok, za przekazanie cennych informacji i wskazówek, które zawsze i wszędzie mogą się przydać oraz Dorocie Gwardzie i jej wychowankom za przybycie do nas.

Zapraszamy i czekamy na kolejnych uczestników! Pozdrawiamy serdecznie.

Tekst i foto: Anna Rutkowska