Artystyczny czwartek ze św. Mikołajem: wernisaż i koncert

Szanowni Państwo, zapraszamy do Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, ul. Pocztowa 13. „Artystyczny czwartek” 20.12.2018 r. spędzimy w towarzystwie św. Mikołaja i upominków:

godz. 17.00 wernisaż prac fotograficznych
godz. 18.00 świąteczny recital autorski Magdaleny Łowkiel

„Poruszenie” to wystawa fotografii  koła fotograficznego „Światłoczuli” działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. „Poruszenie” będzie pierwszą wystawą nowych członków koła.

plakat_m

Dlaczego poruszenie…
Poruszenie w fotografii ogólnie jest czymś niepożądanym, jest efektem złych ustawień ekspozycji lub trudnych warunków, w których fotograf miał przyjemność pracować. Aby w przyszłości uniknąć tego typu błędów postanowiliśmy „oswoić” sięz tym efektem i nadać mu artystyczny kształt, Poruszenie (nieostrość obrazu) uzyskujemy wówczas, gdy ustawimy za długi czas naświetlania. Pewne obiekty naświetlone na długim czasie zamieniają siew finezyjne kształty. Dodając do tego kolor ocieramy się, można by rzec o impresjonizm🙂

Właśnie tak ma być ta wystawa. Abstrakcyjna, nieprzewidywalna, kolorowa i zaskakująca.

Ktoś powie, co to za sztuka zepsuć zdjęcie. Ano zepsuć tak, żeby wyszło z tego coś pięknego to nie lada sztuka. Kto nie wierzy niech spróbuje.

20231951_1595291467148327_864668842147205474_o

O godz. 18.00 zapraszamy na koncert Magdaleny Łowkiel. W 2008 r. została wyróżniona p rzez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie otrzymując tytuł Talent Roku 2008. Bierze udział w koncertach poświęconych twórczości Marka Grechuty. W Festiwalu któremu patronuje właśnie Marek Grechuta pt. „Impresje artystyczne Śpiewające Obrazy” w Mrągowie otrzymała II m-ce. Magdalena Łowkiel pochodzi z Barczewa, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. W „Czerwonym Tulipanie” wystąpi z własnym repertuarem.