Czytanie to latanie. Zapraszamy na Wieczorne Poczytanki!

Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych: komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji. 

Ale my nie chcemy podchodzić do tego naukowo i nazbyt poważnie. Po prostu chcemy czytać bajki Waszym pociechom. Chcemy Wam pokazać, jakie to twórcze, pożyteczne i przyjemne. Niezależnie od wieku, zapraszamy Was serdecznie! Wygodnie, przytulając swoją pociechę na kanapie, czy na dywanie pełnym poduch! Półtorej godziny tylko z bajką! To czas i miejsce na wyciszenie się, zastanowienie, miły uśmiech i relaks dla Was.

Iwona Chądrzyńska pięknie pisze o tym, że są dzieci, które mają spore trudności ze zrelaksowaniem się, wyciszeniem i odpoczynkiem od nadmiaru stymulacji i wrażeń. Bywają przez to nadmiernie pobudzone i chaotyczne w działaniu. Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów relaksu. Podróż w świat wyobraźni daje wytchnienie i tak potrzebną współczesnym dzieciom ciszę, zwłaszcza po zbyt długim oglądaniu telewizji czy graniu na komputerze.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest na to gotowe emocjonalnie, możesz – po uprzednich ustaleniach z nami – pozostawić je w naszych bezpiecznych rękach na czas Wieczornych Poczytanek.

Do zobaczenia!


Przybywajcie!  8, 15, 19, 26 czerwca o godz. 18.00 – Galeria Dolna, Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie ul. Pocztowa 13 w Kętrzynie. Spotkania są bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać. 


plakat czerwiec WP