FIT MAMA

Zostałaś mamą! To powód do radości, a jednocześnie wyzwanie. Znalezienie wolnej chwili w ciągu dnia, którą możesz przeznaczyć tylko dla siebie często jest poza Twoim zasięgiem. Jesteś zbyt zajęta zmianą pieluch, karmieniem, prasowaniem, gotowaniem, praniem i tysiącem innych czynności, których domaga się Twoje maleństwo. Z drugiej strony chcesz jak najszybciej wrócić do sylwetki z przed ciąży, a twój organizm jak nigdy potrzebuje aktywności fizycznej, którą musiałaś ograniczyć w trakcie ciąży.

FIT MAMA łączy przyjemne z pożytecznym. Fit Mama to zajęcia fitness dla mam ze swoimi dziećmi w wieku niemowlęcym, polecane od 8 tygodnia po porodzie fizjologicznym i 12 tygodnia po cesarskim cięciu. Zajęcia prowadzone są tak, aby mamy mogły ćwiczyć w obecności dzieci, a niektóre ćwiczenia mogły wykonywać razem z nimi.

Tematy poruszane na zajęciach FIT MAMA to: ergonomia w życiu codziennym, wysiłkowym nietrzymanie moczu, rozstęp mięśnia prostego brzucha, prawidłowa postawa, równowaga mięśniowa, oddychanie oraz wzmacnianie mięśni osłabionych po porodzie.

Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie zaprasza wszystkie mamy na zajęcia ze swoimi maleństwami w środy o godz. 10:30 do 11:30. Umiarkowane tempo zajęć, prostota ćwiczeń jak i mała grupa, to wszystko powoduje, że są to zajęcia przyjemne i skuteczne. Ułatwiają powrót do formy po porodzie i utratę zbędnych kilogramów. Dla młodej mamy jest to forma spędzenia miło czasu ze swoją pociechą, a przy tym nawiązaniu kontaktu z innymi mamami. Każda mama przed przystąpieniem do zajęć powinna wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem – położnikiem i zapytać o możliwość udziału w zajęciach.

Prowadząca zajęcia Małgorzata Łastowska mgr. Fizjoterapii, instruktor fitness oraz instruktor Buggy Gym, uczestniczka szkoleń: Body Ball Instruktor oraz Pilates.

Zajęcia są bezpłatne.

fitmama-page-001-1