MAPA KONIOWI NIEPOTRZEBNA!

Miniony tydzień był gorący i pełen zabawy. Oto programy, które zrealizowaliśmy wspólnie z dziećmi. „Koń by się uśmiał” i „Palcem po mapie”. To nie wszystkie nasze propozycje. Zdjęcia z piątkowego wypadu do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – pracowni ceramicznej – opublikujemy lada moment!

013

Dzieci poznały zasady odwzorowywania kartograficznego przy użyciu umownych znaków graficznych, odnajdywały miasta, miasteczka i wsie. Poznały mapę naszego regionu, a także herby, legendy i zabytki.

002

Dzieci zwiedziły też najciekawsze miejsca miasta, ale najpierw wspólnie opracowały regulamin zwiedzania. Całą swoją wiedzę mogły wykorzystać przy tworzeniu wspólnego miasta, gdzie budowle z kartonów malowane farbami i kredkami wyglądały jak prawdziwe. Nie zabrakło też ulic i uliczek.

036

Czy ktoś z was miał kontakt z koniem?  Jakiego koloru (maści) mogą być konie?  Do czego wykorzystujemy te zwierzęta? Gdzie możemy obecnie je spotkać ? W Kętrzynie ma się rozumieć i to kilka kroków od „Czerwonego Tulipana”.

049

Dowiedziały się mnóstwo ciekawych rzeczy: w jakim celu się je hodowało dawniej, a po co obecnie? Czym karmimy konie, kto się nimi opiekuje? Była prezentacja podstawowych wiadomości dotyczących jazdy konnej, żywienia, czyszczenia, siodłania ( budowy sprzętu jeździeckiego) i hodowli koni.

076

Z tego wszystkiego najlepsza była wizyta w Stadzie Ogierów w Kętrzynie i własnoręcznie zrobiony przez wszystkie dzieci, prawdziwy, najprawdziwszy konik z butelki.

36832984_1420527821425396_581630720401735680_n

Oto nasze plany na ten tydzień:

  1. Środa, 11 lipca – wycieczka z historią w tle na Wzgórze Kościelne połączone ze zwiedzaniem kościołów św. Jana i św. Jerzego gdzie będzie możliwość obejrzenia muzeum parafialne oraz zejście do podziemnych cel oraz schronu za kościołem.
  1. Czwartek, 12 lipca – Przejażdżka wozem konnym po mieście.
  1. Piątek, 13 lipca – wyjazd do Muzeum przyrodniczo-etnograficznego, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie. Przy okazji zwiedzimy zabytki, tj. barokowy ratusz i gotycki kościół. W miarę możliwości obejrzymy szkółkę leśną prowadzoną przez Nadleśnictwo Srokowo.

Zdjęcia z piątkowego wypadu do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – pracowni ceramicznej opublikujemy już niebawem! :)  Zobaczycie, jakie dzieła sztuki wyszły spod rączek naszych dzieci!


Uwagi i pytania kierujcie Państwo: dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” Marlena Szypulska 796 804 615, prowadząca zajęcia Anna Rutkowska 89 752 35 08. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Zajęcia w weekendy odbywają się popołudniami od godz. 15.00 do 19.00. Zapraszamy!