Mikołaj lubi dzieci!

Były prezenty, zabawy, wspólne przygotowywanie ozdób choinkowych, ozdabianie pierników oraz malowanie twarzy. To wszystko za sprawą świętego Mikołaja, który postanowił po raz drugi tego dnia odwiedzić dzieci w „Czerwonym Tulipanie”.

IMG_4392_m

We wtorek, 5 grudnia, po południu święty Mikołaj po raz drugi odwiedził Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie. Tym razem spotkał się z małymi podopiecznymi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie oraz ich rodzinami. Dzieci, choć bawiły się wspaniale, cały czas czekały na Mikołaja i nie kryły zachwytu, gdy ten się pojawił. Na początek Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnej zabawy w rytm świątecznych piosenek.

IMG_4220_m IMG_4176

IMG_4214_m IMG_4238
W końcu przyszedł czas na kulminacyjny moment spotkania: prezenty. Wszystkie dzieci zostały zaproszone przez świętego na kolana, by po chwili zeskoczyć z nich już z paczką w ręku. Był to bardzo radosny i najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas.
Po wręczeniu prezentów na dzieci czekały kolejne niespodzianki. Dzieci i młodzież miały okazję przygotowywać ozdoby choinkowe, ozdabiać pierniczki, malować twarz.
Atmosfera jest naprawdę fajna, super po prostu, rodzinnie. Dla każdego dziecka znalazły się atrakcje, dla młodszych i starszych. Nawet starsze dzieci zaangażowały się właśnie w robienie tych pierniczków – mówiła Anna Pliszka, mama Asi, Adasia i Krzysia. – Sam Mikołaj był rewelacyjny. Podejście do dzieciaków miał fantastyczne.

IMG_4227_m
Mikołajki zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie we współpracy z Powiatowym Domem Kultury w Kętrzynie. Organizację wydarzenia wsparło nadleśnictwo Srokowo.

Tekst: Monika Pacek

Zdjęcia: Paweł Wagner