Mikołaj w „Czerwonym Tulipanie”

We wtorek, 5 grudnia, święty Mikołaj odwiedził Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie i spotkał się z dziećmi z grup „Smerfy” i „Misie” ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Dzieci dostały prezenty i wzięły udział w wielu zabawach. Były zachwycone przygotowanymi atrakcjami.

IMG_4096

Na początku dzieci przedstawiły się i powiedziały kilka słów o sobie. Następnie dyrektor „Czerwonego Tulipana” zaproponowała, by dzieci wspólnie zawołały świętego Mikołaja. Najmłodszych nie trzeba było namawiać. Z podekscytowaniem zaczęli wołać Mikołaja i nie kryli ogromnej radości, gdy ten wreszcie się pojawił. Mikołaj bardzo szybko zaproponował kilka atrakcji dla dzieci. Przede wszystkim trzeba było przygotować ozdoby dla trzech choinek, które były ich niemal w zupełności pozbawione. Maluchy sprawnie zabrały się do pracy i nim spotkanie dobiegło końca pięknie przystroiły drzewka. Oprócz ozdób dzieci rysowały portrety Mikołaja.

IMG_3828 IMG_3852

IMG_3809 IMG_3815

– Było cudnie, kolorowo, wesoło – mówiła Beata Jaświn, wychowawczyni grupy „Smerfy” ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. – Zabawa była wspaniała. Wywołała u dzieci wiele radości. Bardzo nam się podobało i dziękujemy organizatorom za ten dzień.

IMG_4100 IMG_3859

Kolejną atrakcją z której dzieci były bardzo zadowolone była możliwość malowania twarzy, dzięki której sala bardzo szybko zaroiła się od motylków, kotków, śnieżynek i piratów. W międzyczasie święty Mikołaj przeczytał dzieciom specjalnie przygotowane bajki, bawił się z nimi oraz wręczył prezenty. – Najbardziej mi sie podobało jak Mikołaj z nami tańczył – przyznała 5-letnia Lenka.

IMG_3857

Spotkanie mikołajkowe zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie. Organizację wydarzenia wsparło Nadleśnictwo Srokowo.

Tekst: Monika Pacek

Zdjęcia: Paweł Wagner