„Na dobry nastrój” – wernisaż Oksany Hopyak-Fity w „Czerwonym Tulipanie”

W czwartek, 7 grudnia, o godzinie 18.00 w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie odbędzię się otwarcie wystawy „Na dobry nastrój” Oksany Hopyak-Fity. Artystka talent malarski przejawiała od dziecka, a swoje pierwsze prace na wystawach przedstawiała już w wieku 4-5 lat. Na wernisażu zaprezentuje różnorodne techniki malarskie: pastele, grafikę, malarstwo olejne. Polecamy!

Oksana Hopyak-Fita, Hopyak,

Malować zaczęłam już jako 2-latka. Swoje pierwsze obrazki rysowałam pod stołem w salonie. Z czasem zaczęłam rysować po ścianach w całym mieszkaniu, gdzie tylko mogłam dosięgnąć – przyznaje Oksana Hopyak-Fita. – Najbardziej lubiłam rysować zwierzęta i kwiaty. Wkrótce rodzice zrobili remont, a mnie wysłano do Studia Rysunku działającego przy domie kultury. W wieku 4-5 lat moje obrazy były wystawiane na terenie całej Ukrainy, a nawet w Rosji, w Moskwie – wspomina swoje artystyczne początki.

Oksana

Oksana Hopyak-Fita jest absolwentką lwowskiej Akademii Drukarstwa oraz członkiem Stowarzyszenia Plastyków „Arte” we Lwowie. Przez 7 lat współpracowała z magazynem dla dzieci „Zerniatko” dla którego tworzyła ilustracje. Tworzy również ilustarcje do książek dla dzieci. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach i galeriach za granicą oraz na Ukrainie.

Z pewnością warto na własne oczy przekonać się jak dużym talentem została obdarzona. Polecamy!

Tekst: Monika Pacek