O naszych przedsięwzięciach w TV!

Wizyta w TV Mazurskiej to dobry czas, by opowiedzieć Wam i zaprosić Was gorąco na najbliższe spotkania organizowane przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Jeśli z jakichś powodów nie będziecie mogli obejrzeć tych 7 minut na antenie TV Mazurska to w wielkim skrócie przedstawiamy Wam nasze propozycje.

48394724_2119750091416401_3325501793273643008_n

W studiu telewizyjnym rozmawialiśmy o najbliższych przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez PDK „Czerwony Tulipan” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach. Moją współrozmówczynią była Joanna Ładosz, instruktorka plastyki w barciańskim domu kultury. Prowadzi ona własny program telewizyjny pt.: „Inspiracje Joasi”, który może Państwa zainteresować. Tu można obejrzeć ostatni odcinek: Inspiracje Joasi

48405101_361866244587127_3993297391653486592_n

Przed nami:

13.12.2018 – PDK godz. 10.00 Galeria Górna. Rozstrzygnięcie konkursu „Zapobiegajmy pożarom” ze św. Mikołajem.

oznor

Eliminacje powiatowe są trzecim etapem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” zorganizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zarządy Oddziałów Związku. Powiatowy etap konkursu został zrealizowany we współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 grudnia w PDK „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowej 13 w Kętrzynie. Oczekujemy znamienitych gości: Starosty Kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego oraz Komendanta Straży Pożarnej Szymon Sapiehę. Swoją obecność zapowiedział także święty Mikołaj…

15.12.2018 – Gminny Ośrodek Kultury w Reszlu. Koncert poświęcony pamięci Marka Grechuty.

_MG_0447_m

W przepięknej, klimatycznej, niewielkiej miejscowości na Warmii, w urokliwym Reszlu wybrzmi koncert pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Reszel poświęcony twórczości Marka Grechuty. W koncercie udział weźmie kilkunastu muzyków i wokalistów. Posłuchacie Państwo pięknej harmonicznej gry instrumentów takich jak: wiolonczela, kontrabas, skrzypce, fortepian, gitara, flet poprzeczny, flet prosty i trąbka.13-sta edycja Pamięci Marka Grechuty z mottem: „…mistrza Jana, czy Kantego. Jest to dzień urodzin Jana Kantego Pawluśkiewicza.
Artyści, którzy wystąpili, zaśpiewali przede wszystkim piosenki z repertuaru Marka Grechuty, do których muzykę napisał Jan Kanty Pawluśkiewicz. Takie właśnie utwory usłyszą Państwo na tym półtoragodzinnym koncercie.
Audycja w Radiu Olsztyn na temat koncertu:
Rozmowa w Radio Olsztyn

15.12.2018 r. godz. 10.00 – Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, Galeria Dolna. Kętrzyn w naszych wspomnieniach, tworzenie wspólnej wystawy.

1968r.-ul.Chopina

Wszystkich miłośników historii miasta Kętrzyn zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę 15 grudnia 2018r. do Powiatowego Domu Kultury (PDK) przy ul. Pocztowej 13. Początek spotkania o godz. 10.00. Wiodącym tematem będzie „Kętrzyn mojego dzieciństwa i młodości”. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną przez Tadeusza Korowaja zdjęcia Kętrzyna z lat 50., 60. i 70. XX wieku.

ZAJRZYJ DO SWOJEGO ARCHIWUM – JAKI BYŁ NASZ KĘTRZYN – ZRÓBMY WSPÓLNĄ WYSTAWĘ

Przy okazji zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wyszukania w swoich archiwach zdjęciowych starych zdjęć naszego miasta celem wykonania skanów i wykorzystania w pokazach na kolejnych spotkaniach. PDK planuje zorganizować wystawę, na której pokazane będą skany najciekawszych fotografii. Zachęcamy do udziały w tej akcji, której celem jest pokazania z tamtego okresu naszego miasta młodemu pokoleniu, mieszkańcom Kętrzyna. Będzie to też znakomita okazja do porównania skali zmian, jakie zaszły w krajobrazie kulturowym Kętrzyna na przestrzeni ostatniego półwiecza.

Pod koniec sobotniego spotkania przygotowane zostaną niespodzianki, w tym jedna związana ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy na spotkanie przy gorącej kawie i herbacie!

20.12.2018 r., godz. 17.00. Galeria Dolna PDK „Czerwony Tulipan” wernisaż fotografii Światłoczułych.

plakat_m

Poruszenie to wystawa fotografii szkolnego koła fotograficznego „Światłoczuli” działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. „Poruszenie” będzie pierwszą wystawą nowych członków koła.

20.12.2018 r. godz. 18.00 Galeria Górna PDK „Czerwony Tulipan” autorski koncert Magda Leny Łowkiel z zespołem. Będzie św. Mikołaj i  wspólne kolędowanie przy rozgrzewającej herbatce!
20231951_1595291467148327_864668842147205474_o

 

O godz. 18.00 zapraszamy na koncert Magdaleny Łowkiel z towarzyszeniem muzyków: Robert Tokarski na basie i Rafał Górczyński na pianinie. W 2008 r. została wyróżniona przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie otrzymując tytuł Talent Roku 2008. Bierze udział w koncertach poświęconych twórczości Marka Grechuty. W Festiwalu któremu patronuje właśnie Marek Grechuta pt. „Impresje artystyczne Śpiewające Obrazy” w Mrągowie otrzymała II m-ce. Magdalena Łowkiel pochodzi z Barczewa, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. W „Czerwonym Tulipanie” wystąpi z własnym repertuarem.

 • styczeń 2019 r.
  dzienne i wieczorne zajęcia z sensoplastyki, ceramiki i garncarstwa
  lekcje, prelekcje i spacery historyczne
  spotkanie ze strażakami i ciekawe rozmowy na ważne tematy, nauczymy Was zasad bezpieczeństwa, jak wiązać strażacką linę i mnóstwo innych ciekawych rzeczy
  spotkanie z Elżbietą Wąsik – korektorką, redaktorką i autorką wierszy i opowiadań. Właśnie ukazała się jej książka z bajkami napisanymi specjalnie na nasz konkurs „Bitwa na wiersze”. Będziemy wspólnie bajać przy pysznej drożdżówce!
  „Wieczorne poczytanki” – czyli wspólne czytanie bajek, wiersz i opowiadań dla dzieci i dorosłych
  zajęcia twórcze na dywanie Tuputan

  Nie wszystko dało się opowiedzieć w telewizji w ciągu 7 minut, ale może nas jeszcze zaproszą ;). Dzwońcie do nas! Obserwujcie naszą stronę i profil na Facebooku! Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Pozdrawiam serdecznie!
Marlena Szypulska