Palmy palemki. My już mamy!

Palma wielkanocna – współcześnie jest postrzegana jako element tradycji i dekoracji. Musi być kolorowa jak wiosna i własnoręcznie zrobiona.

1_m

Dlatego w czwartkowy „Twórczy Zaułek” 11 kwietnia br. poświęciliśmy czas na zrobienie własnej palmy. Mnóstwo krepiny, bibuły oraz zielonych gałązek znalazło się na naszym stole. Każdy według swojego upodobania zwijał kwiaty, by móc nimi ozdobić zielone gałązki.

IMG_20190411_052217_m

W Polsce tradycyjne palmy wielkanocne były zróżnicowane w zależności od regionu. Nasze zrobione w PDK, są szaleńczo bogate w kwiaty i bajecznie kolorowe. Jedną z technik robienia kwiatków z krepiny jest metoda cukierkowa.

IMG_20190411_053427_m

Sprawiała ona trochę kłopotu, gdyż nasze palce są przyzwyczajone raczej do odwijania cukierków, niż do ich zawijania. Jest to metoda, której trzeba się nauczyć. Rdzeniem naszej palmy był prosty patyk, przystrojony gałązkami bukszpanu, żywotnika i kwiatów.

IMG_20190411_053159_m

Całość przewiązaliśmy sznurkiem, dodaliśmy wstążki i tasiemki dla ozdoby. Dolna część palmy została owinięta bibułą. Nasze palmy wyszły pięknie.

Dziękujemy naszym uczestniczkom i uczestnikom „Twórczego Zaułka” za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy w najbliższy wtorek 16 kwietnia na 16:30

Tekst: Anna Rutkowska
Foto: Irena Józwik