WTOREK – START MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU MALARSKIEGO 2017

Już 1 sierpnia w gościnne progi Powiatu Kętrzyńskiego, zawitają artyści, malarze z Polski, Rosji, Niemiec czy Ukrainy. Ich zadaniem podczas tegorocznego Pleneru Malarskiego-Dziedzictwo Kulturowe Powiatu Kętrzyńskiego, będzie utrwalić na płótnie krajobrazy, zabytki i piękno naszych mazurskich okolic. 

Artyści, a jest ich osiemnastu, w ciągu tygodnia odwiedzą m.in. Kętrzyn, Parcz, Srokowo, Barciany, Radosze, Pomnik i Drogosze. Praktycznie cały czas poświęcony będzie pracy twórczej, a każdy uczestnik będzie miał okazję do międzynarodowej wymiany doświadczeń artystycznych. Sylwetki malarzy pleneru malarskiego przedstawiliśmy w artykule na stronie internetowej Powiatowego Domu Kultury ,,Czerwony Tulipan”:

POZNAJMY UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWEGO PLENERU MALARSKIEGO

Zachęcamy do śledzenia profilu Facebookowego Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie.  W relacjach ,,na żywo” będziemy przeprowadzać wywiady z artystami i pokazywać ich postępy w pracy.

Ostatnie szlify

Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz Powiatowy Dom Kultury ,,Czerwony Tulipan” z niecierpliwością oczekują na artystów i dokonują ostatnich szlifów do przygotowania ważnego przedsięwzięcia. Uczestnicy zamieszkają w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie.

IMG_4861
Łóżka są już gotowe na przyjazd gości.

 

Wśród utalentowanych artystów znajdą się malarze, graficy, rysownicy, profesorowie i dziennikarze, poeci, których miłością jest pędzel, płótno i farby.

IMG_4873
Płótna, pędzle i farby są już przygotowane na przyjazd artystów.

Na zakończenie pleneru wszyscy artyści zaprezentują swoje prace malarskie na wystawach, które odbędą się 6 sierpnia VIP oraz 7 września dla wszystkich chętnych, spragnionych sztuki. Warto już teraz zapisać w kalendarzu datę 7 września i z cała rodziną wybrać się na poplenerowy wernisaż w Powiatowym Domu Kultury ,,Czerwony Tulipan”.

Organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz Powiatowy Dom Kultury ,,Czerwony Tulipan” mają nadzieję, że artyści oprócz weny twórczej znajdą u nas spokój i harmonię.

Paulina Wasilewska/Powiatowy Domu Kultury ,,Czerwony Tulipan”