Pożegnanie Mirka Frycy – wieczór w „Czerwonym Tulipanie”

Cykl „Artystyczne Czwartki” wraca do „Czerwonego Tulipana” w wielkim stylu. Już 22 marca w Powiatowym Domu Kultury w Kętrzynie odbędzie się wystawa niezwykłej fotografii Mirosława Frycy oraz recital gitarowy znakomitego muzyka Łukasza Grysia. 

 

ł

Dla Mirka

Tym wieczorem pragniemy uczcić pamięć niedawno zmarłego Mirosława Frycy. Wspaniałego fotografa przyrody, który z wielkim szacunkiem traktował każdą jej cząstkę. W pierwszej części spotkania zaprezentowane zostaną fotografie artysty przedstawiające faunę i florę powiatu kętrzyńskiego. Będzie to szansa na poznanie piękna naszego powiatu ujętego przez fotografa z doskonałym wyczuciem, kunsztem oraz pasją.

Wolontariusz z Ugandy

W drugiej części spotkania zapraszamy Państwa na koncert gitarowy Łukasza Grysia, na którym artysta zaprezentuje utwory hiszpańskich i południowoamerykańskich gitarzystów w przygotowanej przez siebie orkiestrowej aranżacji. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników dobrej muzyki, ale też okazja do poznania niezwykłego człowieka, który jest też wieloletnim wolontariuszem i misjonarzem. Muzyk angażuje się w pomoc dla dzieci na całym świecie. Od 2012 roku co roku jeździ do Ugandy, by działać na rzecz potrzebujących. Na miejscu angażuje się w edukację dzieci i młodzieży, pomaga im odkrywać swoje pasje i zainteresowania. Jednemu ze swoich podopiecznych pomógł otworzyć studio nagrań, które prężnie działa do dziś. Jak sam mówi – w życiu powinniśmy znaleźć swoje powołanie, robić coś co sprawia nam satysfakcję.

Ten koncert to podróż, z której zafascynowani nie będziemy chcieli powrócić. Już dziś zarezerwujcie sobie wieczór, na który zapraszamy w ramach „Artystycznych czwartków” w „Czerwonym Tulipanie”.

Łukasz Gryś, z adoptowanym synem Moses Bright’em.

Na wystawę fotografii przyrodniczej Mirosława Frycy i recital Łukasza Grysia zapraszamy w czwartek, 22 marca 2018 roku o godzinie 18.00.