Sensoplastyka® w Czerwonym Tulipanie

Sensoplastyka® przebiegała pod hasłem: dobrze się bawimy, mocno się brudzimy a skoro się brudzimy, to jeszcze lepiej się bawimy. Nowi uczestnicy przybyli z wielkim zaciekawieniem, a stali bywalcy nie mogli już się doczekać kolorowego szaleństwa.

IMG_20190328_171925_m

Tym razem gościliśmy dużo maluszków. Cieszymy się, że nasza polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości jest odwiedzana przez rodziców i ich kochanych maluszków.

Mamusiu jestem brudny

Zajęcia rozpoczęliśmy od porządnego wybrudzenia się i wszystkiego dookoła. Powstała rzeka makaronowa. Kolorowe ciasto, kolorowy makaron i kolorowy zawrót głowy. Można było się poślizgać i popływać, co kto wolał. Reakcje dzieci były dość ciekawe. „Mamusiu jestem brudny”… reakcja jednego z chłopców. Reakcja uśmiechniętej mamy-tutaj możesz się brudzić. U nas trzeba się wybrudzić! Drodzy kochani rodzice, stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli.

IMG_20190328_170201_m

Kolejnym krokiem było stworzenie mas plastycznych z których zrobiliśmy dywan sensoryczny. Miły i mięciutki dywanik, to trochę za nudne. Trzeba było pobudzić nasze receptory na stópkach, więc dzieciątka wzbogaciły doznania przeróżnymi ziarnami.

Zapach to kolor

Kiedy przyszła pora na pieczenie puchnącej masy, dzieci wybierały olejki zapachowe. Skąd maleństwa mogą wiedzieć jaki to zapach rumowy? Nie martwcie się, dały radę. Zapach rumowy ma kolorową nakrętkę. Sami sprawdźcie. Więc jest to zapach różowy. Jakie to proste! Prawda?

IMG_20190328_164125_m

Poczekaj tylko wyskrobię

Zrelaksowani i usatysfakcjonowani z kreatywnego działania, zbliżaliśmy się do końca zajęć. Nasza przestrzeń wyglądała dookoła jak po gwiezdnych wojnach, a radość z tworzenia i wspólnego działania – bezcenna. Każdy miał swoje tempo w zabawie, jak i w przygotowaniu się do powrotu do domu. Poczekaj tylko wyskrobię, tak oświadczył jeden z chłopców dla swojej mamy. Nóżki były całe oblepione kolorową skorupką.

IMG_20190328_171033_m

Cieszymy się, że sprawiamy Państwu i Waszym pociechom tyle radości. Nasze zajęcia sprzyjają relaksacji, a wiadomo – zrelaksowany i szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne zajęcia już 25-04-2019 r., godz. 16.30