TRENING FUNKCJONALNY – ZAJĘCIA W PDK

Trening funkcjonalny w przeciwieństwie do tradycyjnych ćwiczeń siłowych, skupia się na naśladowaniu ruchów wykonywanych w życiu codziennym takich jak podnoszenie i unoszenie przedmiotów lub wchodzenie i schodzenie z podwyższenia.

W trakcie treningu duży nacisk kładziemy na technikę i bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia wzmacniają całe ciało. Pomagają w tym przyrządy takie jak: taśmy TRX, gumy, worki z piaskiem, odważniki kettlebells oraz piłki lekarskie. Ćwiczenia wykonywane na zajęciach są wielostawowe co sprawia, że nasze ciało rozwija się bardziej efektownie bez widocznej rozbudowy mięśni. Podstawowe zalety treningu funkcjonalnego: wzrost wydolności organizmu, harmonijne wzmocnienie mięśni całego ciała, angażowanie mięśni głębokich tworzących gorset mięśniowy, bezpieczeństwo wykonywanych ruchów, poprawa siły i szybkości, ergonomia i prostota wykonywanych ruchów.

Prowadzący zajęcia Michał Łastowski – mgr Fizjoterapii, Instruktor Kettlebell, uczestnik kursów i warsztatów: Kettlebells, Trening funkcjonalny w powieszeniu, Cross trainning level 1. Na zajęcia zapraszamy w środy 18.30 i piątki 18.00 do Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, ul. Pocztowa 13.