U NAS DZIECI SĄ U SIEBIE – foto z Bitwy

III edycja „Bitwy na wiersze” zainteresowała dziesiątki dużych i małych recytatorów. Każda z tych edycji jest odmienna, ma swój charakter i klimat jedyny w swoim rodzaju. Jury w składzie: Irena Trzeciakowska jako przewodnicząca, Ewa Maksymowicz i Elżbieta Wąsik.  A oto słów kilka członka jury Elżbiety Wąsik. 

_MG_0047

Zakończyła się III odsłona „Bitwy na wiersze”. Przez dwa dni – 24-25.04.18 r. w siedzibie organizatora konkursu – Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” dzieci od lat 3 i młodzież do lat 16 oraz dorośli recytowali wiersze kętrzynianki Pauliny Farbiszewskiej oraz Jolanty Kutyło-Lewandowskiej. Uczestnicy dostarczyli wielu emocji zarówno publiczności, jak i jury. Niektórzy zaprzyjaźnieni ze sceną poszli krok naprzód i zamiast recytować wygłaszali monodramy, a czynili to tak niesamowicie, że wywoływali u słuchaczy i widzów śmiech przez łzy.

_MG_0094

To było niezwykłe doświadczenie. Uważam, że „Bitwa” to wspaniała inicjatywa, więc wielkie brawa dla dyrektor PDK – pani Marleny Szypulskiej oraz wspierających ją cudownych kobiet – Ewy Maksymowicz i Ireny Trzeciakowskiej. Cieszę się, że przyjęły mnie do swojego grona i mogłam przez dwa dni pomieszkać w dziecięcym świecie marzeń.

Elżbieta Wąsik

_MG_0197
Marysia Lender po raz kolejny została laureatką Bitwy. Głęboka wrażliwość na słowo to nie jedyna piękna cecha Marysi, którą zachwyciła jury. Pośród różnych nagród szczególną była ręcznie robiona lalka przez Małgorzatę Markowską. Tę nagrodę wręczyła dyrektor PDK „Czerwony Tulipan” i pomysłodawczyni Bitwy na Wiersze Marlena Szypulska.

 


Kochani Przyjaciele!
Dziękujemy Wam za nagrody:
Krzysztof Teśniarz – Spółdzielnia „Nowa Praca Niewidomych” – Cepelia w Warszawie – ufundowanie cyfrowego odtwarzacza  książek mówionych tj. Czytaka NPN3, Ela Thimm – Księgarnia Verso – książki.

Dziękujemy za pełną zaangażowania pracę w jury:
Irena Trzeciakowska, Elżbieta Wąsik,  Ewa Maksymowicz


_MG_0169_m
Irena Trzeciakowska – przewodnicząca jury. Wieloletni pedagog i nauczyciel języka polskiego. Inicjatorka i opiekunka Kabaretu „Bżdenk” w Karolewie. Miłości do języka ojczystego nauczyła wiele pokoleń młodych ludzi. Wielu młodych ludzi szkoliła na tekstach m.in. Jonasza Kofty, Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego. Od zawsze przyjaciółka i powierniczka młodzieży.
_MG_0144_m
Elżbieta Wąsik – nauczycielka języka polskiego, była także wicedyrektorem SP nr 1 w Kętrzynie, polonistka z ogromną wiedzą. Jest osobą niezmiernie kreatywną. Organizatorka wielu konkursów m.in. literackich, plastycznych. Korektor wielu kętrzyńskich wydawnictw i nie tylko. Purystka językowa. Aktywny członek Towarzystwa Miłośników Kętrzyna. Dzięki jej pomysłom wiele dzieci bliżej poznaje historie miasta i regionu. Autorka prozy, poezji, komentarzy, doskonały krytyk, recenzentka. Obnaża niedociągnięcia korektorskie w książkach. Publikuje na stronie www.lubimyczytac.pl. Przyjaciółka dzieci, młodzieży i nasza.
_MG_0197_m
Ewa Maksymowicz – edukatorka dzieci i młodzieży. Pełna pomysłów i inicjatyw, które z pasją realizuje. Regularnie prowadzi szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczące postępowania z osobami niewidomymi. Efektywnie zmienia przestrzeń architektoniczną Kętrzyna. Jest inicjatorką wyłożenia „guzów” na chodnikach przed przejściami dla pieszych, pomocnych dla osób niewidomych i niedowidzących.

 


Poniżej przedstawiamy Wspaniałych Finalistów:

Szczepan Pniewski z siostrą Polą

Wojciech Brzoza

Wiktoria Gałkowska

Maja Osiecka

Maja Jakoniuk

Zofia Widuto z mamą Joanną

Adam Modliszewski

Sandra Milewska

Sebastian Kupis

Adam Strzyż i Ania Strzyż

Adrian Kowalski

Wiktoria Siergiej

Wiktor Smosarski z mamą Ewą

Lidia Korzeniewska i Nikola Rogińska

Maria Lender

_MG_0036_m


KOLEJNA BITWA NA WIERSZE JUŻ JESIENIĄ – BĘDZIE TO BITWA NIEZWYKŁA – W SZRANKI STANĄ KĘTRZYŃSKIE POETKI – Stanisława Łozińska i Elżbieta Wąsik – WIERSZE JUŻ SIĘ PISZĄ


Foto: Dorota Gawerska

Pierwszy dzień przesłuchań:
Bitwa na Wiersze – przesłuchania pierwszy dzień

Podsumowanie jury pierwszego dnia przesłuchań:
Jury podsumowuje pierwszy dzień przesłuchań

Drugi dzień przesłuchań:
Bitwy na Wiersze – przesłuchania drugi dzień

Wielki Finał. Tutaj możesz obejrzeć transmisję live na Facebooku:
Finał Bitwy na Wiersze
Finał Bitwy na Wiersze – przesłuchania