Zaplanuj sobotę w Powiatowym Domu Kultury

Zapraszamy na niezwykłe, i niepowtarzalne wydarzenie. Wyjątkowe spotkanie z poezją i satyrą najwyższych lotów. Twórczością, która, jak żadna inna, jest związana Mazurami, Krakowem, Warszawą, Szczecinem, Wilnem… Twórczością tak wszechstronną i tak bogatą, że nie można jej włożyć w jakiekolwiek ramy. Poezją pełną skrajności, od lirycznych uniesień do ciętej satyry, od uwielbienia świata do całkowitego niezrozumienia otaczającej rzeczywistości. Poezją, która od samego początku wywoływała skrajnie różne reakcje, od zachwytów, po całkowite odrzucenie i ośmieszenie, a tym samym, niezrozumienie.

2018-03-24_teatrzyk-zielona-ges

Mistrz Konstanty, bo o nim mowa, przemówi do Państwa w formie teatralnej i lirycznej. Będzie to jednak spotkanie nietypowe. Teatrzyk „Zielona Gęś”, tym razem będzie rzeczywiście Najmniejszym Teatrem Świata. Prezentacja odbędzie się w formie monologu. Będzie to teatr jednego aktora, który postara się tchnąć życie w postacie znane z łamów „Przekroju”.

Nie zabraknie też akcen7ff7b103427dbd87e9a5c4cfa85etu lirycznego. Po części teatralno-satyrycznej zapraszamy Państwa do zanurzenia się w piękno poezji Gałczyńskiego. W programie znajdą się następujące wiersze: „Zaczarowana dorożka”, „Rozmowa liryczna”, „Pieśni”. Ze względu na stulecie odzyskania wolności nie zabraknie również wierszy patriotycznych.

Na zakończenie spotkania planowana jest dla Państwa niespodzianka… Ale o tym dowiecie się już Państwo w trakcie spotkania.

Spotykamy się 24 marca w sobotę o godz. 11.00 w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie, przy ul. Pocztowej 13.