ZWYCIĘZCY KONKURSU FLORYSTYCZNEGO

,,Kwiatki nie z tej rabatki” im. Stanisławy Łozińskiej to konkurs florystyczny i okazja aby pobudzić swoją twórczą inwencję i dać się ponieść fantazji. To doskonały pomysł aby zaprezentować swoją niecodzienną sprawność manualną i techniczną w materii tak delikatnej jak kwiaty.

_MG_0060_m
Od lewej: Stanisława Łozińska – przewodnicząca jury i Marlena Szypulska – dyrektor Powiatowego Domu Kultury podczas prac komisji.

19/06/2018r. w Powiatowym Domu Kultury „ Czerwony Tulipan” o godz. 13:00 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Prace konkursowe napływały do ostatniej chwili. Z roku na rok poprzeczka twórcza jest coraz wyższa. Nasi uczestnicy włożyli w swoje dzieła wiele pracy, pomysłowości, inwencji twórczej i poświęcenia.

_MG_0117_m
W tym roku każdy miał prawo oceniania prac, za wyjątkiem swojej własnej. Werdykt był zaskakujący dla wszystkich.

Już od piątej rano pobiegłam na łąkę , by nazbierać kwiatów – mówi jedna z uczestniczek Ewa Jakoniuk. To prawdziwa gratka! Jest to jedyny w swoim rodzaju konkurs o niebanalnej i atrakcyjnej formie.

_MG_0112_m

W jury zasiedli  Stanisława Łozińska – przewodnicząca, Kamil Bednarczyk i Marlena Szypulska. W tym roku  uczestnicy  konkursu także mogli ocenić prace. Tym razem autorzy prac musieli inaczej spojrzeć na dzieła swoich rywali. Po podsumowaniu wszystkich  wyników dyrektor „Czerwonego Tulipana” Marlena Szypulska dziękując za wzięcie udziału w konkursie ogłosiła zwycięzców.

_MG_0119_m

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie. To prawdziwa przyjemność oglądać piękno polskich kwiatów oprawionych w tak harmonijnych kompozycjach – podkreślał Starosta Kętrzyński Jarosław Pieniak, który wyraził uznanie za zaangażowanie uczestników oraz wręczył nagrody za najlepsze prace.

 


I miejsce: Łukasz Jakoniuk za pracę „Kocham Cię Polsko”. Opiekun: Ewa Jakoniuk

II miejsce: Mirosława Piotr i Brygida Wieliczko mieszkanki Domu Pomocy Społecznej za pracę „Kwiatki z Wileńskiej”. Opiekun: Ewelina Michałowska

III miejsce:  Barbara Baran, Irena Gąbka mieszkanki Domu Pomocy Społecznej za pracę „Mini ogród”  Opiekun: Ewelina Michałowska

Wyróżnienie: Lena Jakoniuk za pracę „ Z ogrodu na ślubny kobierzec”. Opiekun: Aneta  Jakoniuk


Foto: Dorota Gawerska – FotoDota